1 Yaş Doğum Günü Organizasyonu

1 yaş doğum günü organizasyonu izmir
1 yaş doğum günü organizasyonu izmir

Her anne ve babanın, bebeğine düzenlediği ilk doğum günü organizasyonundaki hedefi doğum günü partisinin içine sinmesidir. Bunun için öncelikle yapılması gereken doğum günü partisi hazırlıklarına vakitlice başlamaktır. Böylelikle iki ayak bir pabuca girmeyecek ve ayrıntılar atlanmayacaktır. Ayrıca neyin ne zaman yapılması gerektiğinin bilincinde olarak doğru adımlar atmak için bu konularda tecrübe sahibi insanların görüşü mutlaka alınmalıdır. Bu şekilde çok rahat ilerleyen organizasyon hazırlığı anne ve babayı bunaltmayacaktır. İyi bir organizasyon için yapılması gereken ilk şey doğum gününden üç ay evvel yapılması gerekenlerin gün be gün planlanmasıdır.

1 Yaş Doğum Günü Mekanları İzmir

Her şeyden önce bebeğiniz için düzenleyeceğiniz ilk doğum günü partisinin hangi mekanda yapılacağını belirlemelisiniz. Bu yer, eviniz ya da bir parti mekanı olabilir. Eğer bir parti mekanında doğum günü partisi yapmayı planlıyorsanız hiç vakit kaybetmeden bu mekanı belirlemelisiniz. Özellikle bebeğinizin doğum günü bahar ve yaz aylarına denk geliyorsa acele etmeniz sizin avantajınıza olacaktır. Çünkü 6 ay önceden bu tür mekanlara rezervasyon yaptıran ailelerin sayısı bir hayli fazladır. Mekan konusunda garantici davranmanız, bu işin uzmanları tarafından da tavsiye edilmektedir.

İzmir Doğum Günü Organizasyon Firması Seçerken

Çocuğunuzun ilk heyecan ilk doğum günü partisindeki organizasyon yükünü kimin üstleneceğine karar verilmelidir. Anne ve babalar, evladımın ilk doğum günü partisinin her şeyiyle ben ilgileneceğim ve tüm sorumluluğu ve yükünü omuzlayacağım diyorlarsa ne yapacaklarını en ince ayrıntısına kadar üç ay önceden planlamaya başlamalı ve unutmamak için bir takvim üzerinde sürekli not almaya başlamalılar. Ama anne ve babalar, evladımın ilk doğum günü partisinde her şey kusursuz olmalı ve ben böyle organizasyonu beceremem diyorlarsa bir organizasyon firmasıyla anlaşmakta gecikmemeliler. Bir organizasyon firmasıyla anlaşmanın en önemli avantajı ise doğum günü partisinin her adımında ailenin yanında yer almaları ve organizasyonun tüm sorumluluğunu üstlenmeleridir.

1 yaş doğumgünü organizasyonu
1 yaş doğumgünü organizasyonu
1 yaş doğum günü organizasyon
1 yaş doğum günü organizasyon

Öncelikle Doğum Günü Konsepti Seçilmeli

Anne ve babalar, evlatlarının ilk doğum günü partisinde bir doğum günü konsepti seçmeden kesinlikle hazırlıklara başlamamalılar. Çünkü doğum günü partisinin pastasını, kıyafetlerini ve daha birçok hazırlığını belirleyecek ana tema konseptir. Konsept seçerken kız bebek konsept fikirlerinden ya da erkek bebek konsept fikirlerinden mutlaka istifade edilmelidir.

Davetiye Listesini Hazırlamayı Unutmayın

Bebeğinizin ilk doğum günü partisine kimlerin katılacağı elbette çok önemlidir. Hayatınızda özel yeri olan veya mutlaka katılması istediğiniz insanları unutmamak için öncelikle bir davetiye listesi hazırlayın. Davetli listesini hazırladıktan sonra en az üç hafta önceden partiye katılacak insanlara davetiyenizi ulaştırın ki onlarda iş ve özel yaşamlarını ona göre organize edebilsinler. Doğum günü partisi davetiye seçimi yaparken de davetiye modelinizin doğum günü partisinin temasına uygun olmasına çok özen gösterin. Ayrıca davetiyeye yazılacak yazıyı ebeveynler aralarında kararlaştırmadan önce çevrelerindeki tecrübeli kişilerden veya organizasyon firmasıyla anlaşmışlarsa organizasyon firmasından fikir almayı ihmal etmemelidir.

Doğum Günü Partisi İçin Bütçe Hazırlayın

Bebeğinizin ilk doğum günü partisi hazırlıklarına başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey bir bütçe belirlemektir. Çünkü tüm hazırlıklar ayrılan bütçeye göre yapılacaktır. Piyasada doğum günü partisi için o kadar çok çeşit ve fiyatta ürün var ki hepsi birbirinden cezbedici. Bu cezbediciliğe kapılarak aşırı harcama yapmamak ve sonradan ekonomik sıkıntı yaşamamak için bir bütçe oluşturmanız sizin avantajınıza olacaktır. Bir doğum günü partisinin en pahalı kalemleri olan doğum günü partisi mekanı ayarlamaya ve organizasyon firması ile anlaşmaya karar vermeden önce de bütçenizi birkaç kere gözden geçirin. Ayrıca doğum günü partisinin süslerinin hazırlarına çok pahalı ücretler ödemektense evde kendinizin rahatlıkla hazırlayabileceği süslere yönelmek daha avantajlıdır. Unutmayın ki çok pahalı parti iyi parti anlamına gelmez. Bu yüzden kendinizi sınırlamakta fayda var.

1 yaş doğum günü izmir
1 yaş doğum günü izmir

Partinin Gözdesi Doğum Günü Pastasının Seçimi

Doğum günü partisinin en eğlenceli tarafı doğum günü pastasının seçimidir. Ebeveynlerin, bu zevki kimseye bırakmaması ve evlatlarının ilk doğum günü pastası seçimini kendilerinin yapması özellikle tavsiye edilir. Doğum günü pastasının, doğum günü temasıyla uyumlu olmasına çok dikkat edilmelidir. Ancak doğum günü pastası seçilirken fazla abartıya kaçılmamalı ve ebeveynler, hiçbir fikir sahibi değilse hazır pasta tasarımlarından birini tercih etmelidir. Doğum günü partisi pasta seçiminde butik pastacılar en ideal yerlerdir.

Doğum Günü Masasında Neler Olacak?

Br doğum günü partisinin en ilgi çeken bölümü doğum günü masasıdır. Doğum günü masasının dekorundan tutun da hangi malzemelerin olacağına, masanın süslenmesinden sunulacak ikramlara ve doğum günü partisi tatlılarına karar vermek oldukça zor bir süreçtir. Bu zor seçimi kolaylaştırmak istiyorsanız çevrenizden fikir alabilirsiniz.

Doğum Günü Fotoğrafçısını Unutmayın

Bebeğinizin ilk doğum gününde yaşadığınız o tatlı anıları ölümsüzleştirmek için bir fotoğrafçıya ihtiyacınız olacaktır. İleride bebeğinize ilk doğum gününü anlatırken bu fotoğraflar oldukça işinize yarayacaktır. Bu nedenle fotoğrafçı seçiminde bütçenizde fazla kısıtlamaya gitmeden profesyonel bir fotoğrafçı ile anlaşın ki bu özel günden geriye kalacak anılarınızda hayal kırıklığı yaşamayın.

Bebeğinize Ne Kıyafet Giydireceksiniz?

İlk yaş doğum günü partisinin en zor süreci bebeğinize giydireceğiniz doğum günü kıyafetidir. Çünkü o kadar çekici ve insanı en cezbedici kıyafetler var ki bu konuda seçim yapmak çok zor. Siz yine de seçim yaparken bütçenizi fazla aşmamaya özen gösterin. Bu konuda en doğu ve işi kolaylaştıracak seçim, doğum günü partisinin temasıyla uyumlu bir kıyafet seçimidir.

Doğum Günü Partisi Hediyelerini Seçin

Bebeğinizin ilk yaş günü partisinde konuklarınıza anı olarak kalsın diye vereceğiniz hediyeleri seçerken kesinlikle bütçenize uygun hareket edin. Kendinizi fazla kaptırmadan ve abartıya kaçmadan teşekkür mahiyetinde bir hediye konuklarınızı fazlasıyla memnun edecektir. Hediye seçimi yaparken doğum günü partisinin temasına uyumlu olmasına ve konuklarınızın aklında yer edecek bir hediye olmasına özen gösterin. Bu konuda gerekirse çevrenizdeki insanlardan fikirde alabilirsiniz.